Müügitingimused

 1. Müügitingimuste kehtivus
  1.1 Müügitingimused kehtivad veljepood.ee veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja ettevõtja Freimland OÜ (edaspidi veebipood veljepood.ee) vahel kaupade ja teenuste ostmisel.
  1.2 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad veljepood.ee veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.
  1.3 Veebipood veljepood.ee jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel veljepood.ee.
 2. Hinnainfo
  2.1 Kõik veebipoes veljepood.ee toodud hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.
  Erandina on lisavõimalus 1) Euroopa Liidu ettevõtetele, mis on registreeritud väljaspool Eestit, aktiveerides ostu vormistamisel võimaluse Tax-free ning sisestades avanevasse lahtrisse oma käibemaksukohustuslase numbri; või muule Tarbijale, kellel on seaduslik õigus sooritada Eesti veebipoest käibemaksuvaba ost, sisestades vastavasse lahtrisse nimetatud seaduslikku õigust tõendavad andmed, arvutatakse hinnad ümber ning võimaldatakse vormistada tellimus ilma käibemaksuta (nimetatud lahtrisse sisestatud info korrektsust ja seega käibemaksuvaba tehingu seaduslikkust kontrollib veebipoe administraator ning ebakorrektsete andmete korral täpsustatakse infot. Seadusliku aluse puudumisel käibemaksuvabaks tehinguks lükatakse tehing tagasi).
  2.2 Ostudele lisandub transpordi hind vastavalt Tarbija valitud tarneviisile. Tasulise transpordi hind sisaldab käibemaksu (v.a. punktis 2.1 toodud Tax-free erandi korral, vastavalt nimetatud punktis kirjeldatud tingimustele).
  2.3 Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (7 päeva pärast tellimuse vormistamist). Soodushinnad kehtivad, kuni erihinnaga pakkumine tootja poolt saadaval on ja see info võib muutuda.
  2.4 Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, kohaldatakse Tarbija ja veljepood.ee vahel tekkinud õigussuhetele tellimuse vormistamise ajal kehtinud tingimusi.
  2.5 Veebipood veljepood.ee jätab endale õiguse teha müügihindades muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel veljepood.ee.
 3. Müügilepingu jõustumine
  3.1 Kauba müügilepinguga kohustub veebipood veljepood.ee andma Tarbijale üle olemasoleva, valmistatava või veebipood veljepood.ee poolt tulevikus omandatava Kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Tarbijale, Tarbija aga kohustub veebipood veljepood.ee’le tasuma Kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma Kauba vastu.
  3.2 Tellimused, mille eest ei ole tasutud, annulleeritakse 10 päeva möödudes alates tellimuse vormistamisest.
  3.3 Müügileping jõustub pärast Tarbija tehtud makse laekumist veebipoe veljepood.ee pangakontole ning selle järgselt makse laekumist, kauba saadavust ja orienteeruvat tarneaega kinnitava e-kirja laekumist veebipoelt veljepood.ee Tarbijale.
 4. Kohaletoimetamine
  4.1 Toodete tarnekulud sõltuvad toodete kogusest, mõõtudest, tarne asukohast ja kohaletoimetamise viisist ning kuvatakse ostukorvis automaatselt.
  4.2 Kohaletoimetamise kulu ei lisandu Eesti aadresside puhul, kui Tarbija ostu hulka kuulub vähemalt 4 velge.
  4.3 Kauba toimetamisel Eesti Vabariigist teistesse riikidesse sõltub transpordikulu sihtkohariigist, kauba kaalust ja suurusest. Kui ostu vormistamisel valitud sihtriiki automaatselt saatekulu ei arvutata, täpsustatakse see igakordsel tellimusel Tarbijaga e-posti teel.
  4.4 Pärast müügilepingu jõustumist komplekteerib veebipood veljepood.ee vastavalt kauba saadavusele tellimuse ning annab selle kohaletoimetamiseks üle ettevõtte logistikapartneritele.
  4.5 Tellimuse tegemise järgselt Tarbija poolt, täpsustab veebipoe veljepood.ee administraator kauba saadavuse ning võimalusel ka tarneaja. Ooteajaga tuleb arvestada, sest paljude toodete puhul on tegemist eritellimusega: sellised tooted kas toodetakse või viimistletakse alles tellimuse järgselt vastavalt Tarbija valitud omadustele, seega täpne tarneaeg oleneb olukorrast.
  4.6 Viivitusteta kohaletoimetamiseks tuleb olla hoolas ning tellimuse vormistamisel esitada kohaletoimetamise andmete sisestamisel tõele vastavad ning kehtivad andmed.
  4.7 Veebipood veljepood.ee ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on logistikapartneritele üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida veebipood veljepood.ee ei saanud mõjutada ega ette näha.
 5. Tagastamisõigus
  5.1 Pärast tellimuse kättesaamist on Tarbijal seaduslik õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõiguse kasutamiseks ja kauba tagastamiseks tuleb Tarbijal saata vastav avaldus hiljemalt 14 päeva jooksul peale kauba kättesaamist e-posti aadressile info@veljepood.ee.
  NB: vastavalt seadusele ei kehti see õigus Tarbija valikul põhinevate tellimustoodete puhul, seega palume velgede ostuhuvi korral veenduda enne tellimuse tegemist, et soovitav toode on täpselt see, mida soovitakse, et vältida hilisemat rahulolematust.
  5.2 Tagastatav kaup peab olema avamata, kasutamata ning originaalsiltidega ja müügipakendis.
  5.3 Kui toode on ostetud kampaania korras ning koosneb mitmest tootest, siis tuleb tagastada kogu komplekt (st kõik tooted).
  5.4 Tagastamisele kuuluva eseme seisukorra halvenemisel vastutab Tarbija asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest üksnes juhul, kui ta on eset kasutanud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Et veenduda eseme olemuses, omadustes ja toimimises, peaks Tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks seda tavapäraselt poes teha.
  5.5 Tarbija peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale.
  5.6 Kauba tagastamise kulu kannab täies ulatuses Tarbija, väljaarvatud juhul, kui kaup on Tarbijale kohaletoimetatud Itella SmartPOST-iga tasuta.
  5.7 Tarbija ei pea kaupa tagastama logistikafirma vahendusel, kui veebipood veljepood.ee on nõustunud kaubale ise järele tulema.
  5.8 Veebipood veljepood.ee tagastab taganemisavalduse kättesaamisel Tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel, kõik Tarbijalt lepingu alusel saadud tasud, muu hulgas Tarbija kasutatud eseme kättetoimetamise kulud, v.a juhul, kui Tarbija on sõnaselgelt valinud ettevõtja pakutud kõige odavamast eseme kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea veebipood veljepood.ee Tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
  5.9 Raha kantakse tagasi samale arvelduskontole, kust toimus selle laekumine veljepood.ee arvelduskontole. Kui Tarbija kasutas muud makseviisi (krediitkaart, Paypal vms), mille puhul tagastamisega kaasneks Tarbijale lisakulusid (viimane on seadusega keelatud), siis küsitakse Tarbijalt pangakonto numbrit, millele raha tagastada.
 6. Vääramatu jõud
  6.1 Veebipood veljepood.ee ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida veebipood veljepood.ee ei saanud mõjutada või ette näha.
 7. Pretensioonide esitamise kord
  7.1 Veebipood veljepood.ee ei vastuta Tarbija süül tootel tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud toote mittenõuetekohase hoiustamise või mitte eesmärgipärase kasutamise tulemusena.
  7.2 Kaubal puuduse ilmnemisel palume lõpetada kauba kasutamise.
  7.3 Tarbijal on õigus müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel pöörduda veebipood veljepood.ee poole, esitades arve, mille alusel kauba ostu eest tasuti.
  7.4 Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel palume edastada e-posti aadressile info@veljepood.ee pretensiooni, kus on märgitud tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja toote tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus.
  7.5 Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Tarbijaga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.
  7.6 Tarbijal on õigus nõuda veebipoelt veljepood.ee ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ja kauba eest raha tagasi nõuda ning kaup tagastada, kui veebipoel veljepood.ee ei ole võimalik olukorras, kus Tarbijal oleks õigus kauba asendamisele, kaupa asendada.
 8. Muud tingimused
  8.1 Veebipoes Kaupade juures kuvatud piltidel on illustreeriv tähendus. Tarbijal ei ole õigust Kaupa tagastada seetõttu, et veebipoes toodud Kauba foto ei vasta täpselt kättetoimetatud Kauba välimusele, kui muus osas vastab Kaup tellimusele ning on koguse ja omaduste osas vastavuses Kauba juures kuvatud infoga.
  8.2 Veebipoes Kaupade juures kuvatud sobivusinfo ei pruugi olla täielik ja reaalne sobivus tuleks üle korrektsuse huvides täpsustada vastavalt tehnilistele andmetele enne tellimuse tegemist.
  8.3 Kõik veljepood.ee veebilehel toodud Kauba kirjeldused, fotod ning muud andmed on autoriõigusega kaitstud ning nende kopeerimine või muul moel kasutamine ilma veebipoe omaniku nõusolekuta on keelatud.